Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin Fiyat Analizi- Bitcoin Çöküyor Mu?

Bitcoin Fiyat Analizi- Bitcoin Çöküyor Mu?

Bitcoin Fiyat Analizi- Bitcoin Çöküyor Mu?


0
Kripto topluğunun son günlerde oldukça keyfi kaçık. Herkesin sermayesi dondurma gibi eriyor ve herkes haliyle şu soruların cevabını arıyor: Bitcoin çöküyor mu? Hindistan – Zebpay borsası kökenli sorunlar Bitcoin fiyat düşüşüne mi yol açıyor?  

Bitcoin Çöküyor mu?

Haberin yazılığı an itibariyle BTC, 5902.49 dolar değeri üzerinden işlem görüyor. Hareket alanı gittikte daralan bir üçgene doğru yol alıyor.

Genel olarak, kripto piyasasının kralı, 4 Haziran’dan beri düşüş eğilimindedir, ancak mevcut geri çekilmeye katkıda bulunabilecek diğer faktörler de var.

Bu hafta gerçekleşen 30 milyon dolarlık Bithumb hack’inin BTC fiyatı üzerinde sınırlı bir etkisi olduğu gözüküyor. Ayrıca, Güney Kore hükümetinin kripto düzenlemesi tehdidinin kripto fiyatlarını etkileyip etkilemediği henüz net değil.

Zebpay borsası, 5 Temmuz’dan sonra artık para yatırma ve çekme işlemlerine son vereceği konusunda kullanıcılara bilgi verdi. Öyle görünüyor ki, BTC’lerin geri çekilmesi Hindistan kökenli bu sorundan kaynaklanıyor.

Öte yandan, Mt.Gox balinası, Mt.Gox hack kurbanlarını zararlarını telafi etmek için geçici bir süre BTC satışına ara vereceğini söyledi. En azından bunu fiyat istikrarı için olumlu gelişme olarak kabul edebiliriz.

Günlük Bitcoin Fiyat Grafiği
Günlük Bitcoin Fiyat Grafiği

5,914 dolar değerinde BTC işlemi, 6 Şubat’tan bu yana BTC’nin en düşük fiyat olduğunu gösteriyor.

Dikkat çekici bir özellik hacimdir. Her bir keskin geri çekilme sonrası satış hacmi, önemli bir derecede azalmıştır.

Satın alma ve satış hacmi göz görülecek şekilde azaldı ve alıcılar biraz ilgi gösterene kadar bitcoin stabil kalmaya devam edecek..

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, bitcoin çöküyor mu?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya