Home Kriptopara Haber Kriptopara Piyasası Asya Sektöründe FUD Haftası Ortasında Düşüşte

Kriptopara Piyasası Asya Sektöründe FUD Haftası Ortasında Düşüşte

Kriptopara Piyasası Asya Sektöründe FUD Haftası Ortasında Düşüşte

0
Kriptopara piyasası, Güney Kore ve Japonya’daki kripto sektöründen gelen FUD benzeri haberleri takiben bugün de tepe taklak gitmeye devam ediyor.

 

Kriptopara piyasası Asya Sektöründe her bir coin için farklılık gösteriyor.

Coin360‘dan pazar görünümü

 

Önde gelen Güney Koreli Bithumb borsası 30 milyon dolarlık darbe yedi ve Japonya’nın finans düzenleyicisi FSA bu hafta 6’dan fazla şirkete gönderdiği iyileşme notu sonrası kripto para borsası üzerindeki baskısını yeniledi.

Bitcoin (BTC), 6.000 $ ‘a yaklaşarak, 24 saatlik bir süre zarfında % 1’ den az bir düşüşle yaklaşık 6,105 $ ‘lık bir baskı süresiyle işlem görüyor.

Bitcoin değer tablosu. Kaynak: Cointelegraph Ethereum Fiyat Endeksi

 

Ethereum (ETH) nispeten düştü, 472 $ civarında işlem görüyor ve neredeyse 24 saatlik  baskı süresinde yüzde 1 oranında düşüşte.

Ethereum değer tablosu. Kaynak: Cointelegraph Ethereum Fiyat Endeksi

Coinmarketcap‘ta listelenen ilk on coinden olan EOS daha fazla düştü. 24 saatlik periyotta  yüzde 8’den biraz daha fazla düşerek, baskı zamanına göre 8.24 dolar civarında işlem görüyor.

EOS aynı zamanda düşüş yaşayan Bithumb borsasında Coinmarketcap üzerindeki işlem hacmine göre 6. sıradan 11. sıraya düştüğünden beri en fazla işlem gören coinlerden birisi.

En yüksek yirmi Coinmarketcap coini dışında, Dash, 24 saatlik periyotta yüzde 2’lik bir değer artışıyla ve  245.59 dolarlık işlemle en fazla yükselen coin oldu.

Toplam piyasa değeri şu an 255 milyar dolar civarında.

Coinmarketcap’den tüm kriptoparaların toplam piyasadaki durumu

Bu hafta da olumlu haberler vardı: Artık kullanılmayan Mt. Gox borsası, Bitcoin satışlarını durdurdu ve resmi olarak sivil rehabilitasyon işlemlerine girdi.

Müşteriler ayrıca Bithumb’dan 30 milyon $ ‘lık düşüşten etkilenen tüm kullanıcılara iade edeceğine dair güvence aldı.

Kripto meraklısı Whale Panda dün Mt. Gox hakıında twitterda yaptığı paylaşımdaki iddiasında Mt. Gox’un pozitifliğini FUD-seven ana akım medyanın dışında tuttu:

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial