Home Kriptopara Haber Kripto Para Ayı Piyasasında Ancak Yatırımcılar Sektöre Sadıklar

Kripto Para Ayı Piyasasında Ancak Yatırımcılar Sektöre Sadıklar

Kripto Para Ayı Piyasasında Ancak Yatırımcılar Sektöre Sadıklar

0
Kripto para ayı piyasasında ancak sektör müdavimlerinin ilgisinde bir azalma yok. Kripto para piyasasına sadakat devam ediyor. Ancak bunun ne zamana kadar devam edeceği konusunda bir belirsizlik var.

 

Kripto Para Ayı Piyasasında Ancak Yatırımcılar Sektöre Sadıklar

Kripto para ayı piyasasında olmasına rağmen sektördeki en büyük yatırım  firması DCG ( Dijital Para Grup)’ nin kurucusu ve Ceo ‘su olan  Barry Silbert.  Kripto paradaki ayı döngüsüne rağmen , yatırımcıların hala kripto para piyasasına sadık kaldıklarını ve ilgi gösterdiklerini söylüyor.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, DCG, Multi milyar dolarlık kripto para işleri  ile Japonyanın lider borsası bitFlyer, dünyanın en büyük dijital kazanç borsası Coinbase,  ana kripto kazanç cüzdanı blockchain ve Birleşik Devletler’de bulunan multi milyarlık dijital kazanç şirketi Cycle gibi firmaların da içinde olduğu, önde gelen  firmaları, finanse ederek,  blockchain ve kripto para sektöründe, en büyük ve en etkili yatırım firmasına dönüştü.

Halk borsasında yatırım yapan, Bitcoin, Yatırım Trust, Ethereum Yatırım Trust ve Ethereum Classic Yatırım Trustı gibi  bir takım, halka açık kripto para yatırım araçlarıyla, DCG’nin dijital para yatırım kolu olan DCG ve GrayScale, büyük ölçekli yatırım firmalarının  ve dijital para piyasasına girmek için yol arayan diğer yatırım firmalarının ana irtibat noktası haline geldi.

 

 2018’in En İyi Kazanç Haftası

 

Bugün erken saatlerde CCN de verilen bir habere göre  23 Haziran itibariyle, Bitcoin, Ethereum,  Ripple, Bitcoin Cash ve EOS gibi lider varlıklar yüzde 5 ile 11 arasında değer kaybedince,  dijital para varlık borsası da 13 milyar dolardan fazla kayıp yaşadı. Ancak Silbert in açıklamasına göre, Grayscale 20 milyondan fazla para kazanarak, geçtiğimiz 5 günde, 2018’in en çok kazandıran haftasını görmüş oldu.

Silbert;

Grayscale yatırım ailesinin en çok kazancının  olduğu hafta 20 milyar dolarla geçtiğimiz hafta oldu. Dedi.

İlginç bir şekilde, geleneksel finans sektöründeki çeşitli yatırım firmaları ve göze çarpan perakende yatırımcıları, piyasanın yakın tarihinde gerçekleşen en kötü düzeltmenin ortasında, dijital  para yatırımına ilgi göstermeye başladılar. Kripto para ayı piyasasında olduğu sürece amatör yatırımcılar ayıklanacak bunun yerini kurumsal yatırımcılar alacak.

Bitcoin Aralıktaki en yüksek zirvesinden bu yana yüzde 69 düşüş yaşadı, bu bitcoin için 2010 daki yüzde 95 ve 2014 deki yüzde 80 düzeltmeden sonra yaşadığı en kötü düzeltmeydi.

Ancak 2018 in başlarındaki durumun aksine, pek çok dijital yatırım araçlarının değeri tüm zamanların en yükseğindeyken, yatırımcılar dijital yatırım piyasasına daha fazla ilgi göstermeye başladılar.

CCN’deki Çılgın Para(Mad Money) programında izleyicilerine bitcoin ve diğer kripto para piyasasına karşı dikkatli olmalarını söyleyen Jim Cramer, geçtiğimiz günlerde bankaların kripto paralardan korkmaları gerektiğini ve genç portfolyo yöneticilerinin, geleneksel finans piyasasından ziyade, iyice belirginleşen yatırım sınıfına karşı daha iyimser olmaya başladıklarını söyledi.

Cramer:

Söylediğim gibi, insanlar, blockchainin,  blockchain hareketinin popülist isyancıları olan kripto paraların, borsa işlemleri üzerindeki bankalar hegemonyasını sona erdireceğine inanıyor. Bankalara bu şekilde bakmanın doğru olduğunu söylemiyorum fakat kesin olan daha genç portfolyo yöneticilerinin grubu böyle gördüğü ve grubun yatırım yaptığı yere bakıp  yargılayarak şu anda kazanma durumunda oldukları.

 

Kripto para Ayı Piyasasındayken Kurumsal Yatırımcı Mantığı

Kripto para piyasası, tüm zamanların en yüksek zirvesinden yüzde 60 dan fazla düşüş gösterir göstermez, Cramer’in de söylediği gibi, piyasasındaki gerçek yatırımcılar harekete geçti ve birden pazara karşı ilgi duymaya başladı.

Öncesinde Pazar tüm zamanların zirvesindeyken, dijital yatırım borsası o kadar ilgi çekmiyordu, nasıl ki şimdi piyasa düşüşte, artan sayıda yatırımcı pazara girmeye çalışıyor ve 2018’in ikinci yarısında yatırımcıların talepleri  patlama yapacak gibi görünüyor.

.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial