Home İnceleme Borsa Ethereum Classic Tabanlı Merkeziyetsiz RADEX Classic Borsası Nedir?

Ethereum Classic Tabanlı Merkeziyetsiz RADEX Classic Borsası Nedir?

Ethereum Classic Tabanlı Merkeziyetsiz RADEX Classic Borsası Nedir?

0
Ethereum classic (Etc) kendi platformlarindaki ilk merkezi olmayan borsa lansmanını yayınladı. Bu borsa ETC icin Saturn Network tarafindan gelistirildi. Borsanin adi RADEX ve lansmaninin bu hafta sonunda olmasi bekleniyor. Bu gelişmelerin ETC fiyatını etkilemesi bekleniyor.

RADEX Classic Nedir?

ETC Saturn Network’u aşağıdaki gibi retweetledi.

“Etc’nin ilk merkezi olmayan borsasi RADEX classic, cumartesi günü başlayacak yani başka deyişle ‘SatürnGunu'”

Bir Twitter kullanicisi olan Ynnad şöyle yorum yapti:

“ETC camiasi buyuk hamleler yapiyor, iyi is!”

ETC, Ethereum camiası üyeleri arasında felsefik anlasmazlığa neden olan DAO hacklenmesinin sonucuydu.. Anlasmazlik, Ethereum ve Ethereum Classic olarak ikiye bolunmeye sebep oldu. İki kripto para da ayni amaç ve vizyonu paylaşmaktadir.

Radex, ERC223 paraları için ilk ücretsiz merkezi olmayan borsadır. Bazi avantajlarla geliştirilmiş klasik ERC20 paralari ile Erc223 piyasa surumuyle hemen hemen aynıdır.

Bu sozlemeşmeye dayanan yeni bir kripto para standardıdır. Borsa iki bolumdur, birincisi tum finansal islemleri elinde tutan akilli bir sozlesmedir. İkinci bolum ise akilli sozlesmeyle kolay islemler sağlayan bir web uygulamasıdır.

Radex’i geliştiren Saturn Network, tek bir işlemde merkezi olmayan emir defterine ulasimi saglayan bir protokoldur. Herhangi bir teminat istemez ve her zaman herkesin erişebilecegi şekilde Ethereum blok zincirini yürütür. Üstelik Saturn paralarına sahip olmanın ya da Saturn DAO sahip olmak fikriyle güç dengesini saglamak icin yapılmıştır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial