Home Altcoin Altcoin Haber Çin Kripto Alt Yapısından Vazgeçemiyor

Çin Kripto Alt Yapısından Vazgeçemiyor

Çin Kripto Alt Yapısından Vazgeçemiyor


0
Çin Kripto para birimlerine sıcak bakmasa da, alt yapısından vazgeçemiyor. Blok zinciri teknolojisine kayıtsız kalamayan Çin yönetimi yeni bir blok zinciri laboratuvarı kuruyor.

Çin’in Federal Bilim Enstitüsüne bağlı “Çin Bilim Akademisi” ekonomisini canlandırmak amacıyla blok zinciri teknolojisini yeniden ve daha derinlemesine bir inceleme çabasına girdi ve bir blok zinciri laboratuvarı kuruyor.

15 Haziran’daki seminerde, resmi devlet medya platformu olan People’s Daily’nin duyurusuna göre, Çin’in dev bilim akademisi, yepyeni bir “Big Data ve Blok Zinciri Laboratuvarı” çalışmasına başlandı.

Bu blok zinciri laboratuvarındaki çalışmalar, Tai Bulut Şirketi ile birlikte sürdürülecek. Bu, Pekin merkezli blok zinciri başlangıçta, daha çok matematik ve block zinciri teknolojisi arasında var olan ilişkiye yoğunlaşacak.

Bu Lansmanda Umut Var mı?

Çin Bilimler Akademisi Matematik Direktörlüğü ve Disiplinlerarası Bilimler Müdür Yardımcısı Xiaoshan Gao;

“Matematiksel yöntemlerin büyük ölçüde olumlu bir değişime katkıda bulunacağına ve ülkedeki blok zinciri teknolojisini ilgilendiren konularda önemli bir rol oynayacağına inanılmaktadır.” dedi.

Mayıs ayında düzenlenen yıllık akademik konferansında laboratuvar destekli blok zinciri teknolojisi çalışmaları yeni başlatılmıştı. Bu çalışmalar akademik seviyede bugüne kadar blok zincir teknolojisi alanındaki en son gelişmedir.

Bilim akademisi, daha önce 2018 yılına kadar aynı anda meydana gelen özel, kamu ve konsorsiyum bloklarını destekleyecek bir mega platform geliştirmeyi planladığını da belirtmişti.

Yazarın Notu:

Blok zinciri aslında keşfedilmeyi bekleyen muazzam bir teknolojidir. Bugün bunu farkedebilenler geleceğe yön verecek olanlar dersek abartmış olmayız.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya