Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin Yükselecek – İşte 3 Nedeni

Bitcoin Yükselecek – İşte 3 Nedeni

Bitcoin Yükselecek – İşte 3 Nedeni

0
Bitcoin Yükselecek, bunun gerçekleşmesi için aklımda 3 gerekçe var dedi 23 Haziran 2018 günü CNBC’deki ünlü Fast Money programında Brian Kelly. Program boyunca konuşmacı Brian Kelly, Bitcoin’in geleceği hakkında tahminler yürüttü. Peki neydi yatırımcıları iyimserliğe sevk edebilecek 3 sebep?

Bitcoin Yükselecek Ama Nasıl?

Brian Kelly Bitcoinin orta vadede kıramadığı $10,000 direnç bölgesine geri döneceğini düşündüğünü söylüyor. Gerekçeleri ise şunlar

  • Dibe vurduğumuzun işareti olan psikolojik yılgınlık
  • Japon kripto para piyasalarında yapılan düzenlemeler
  • Gox satışlarının 2019’a ertelenmesi

Bitcoin Yükselecek Çünkü Zaten Yerlerdeyiz

Hem hisse denedi piyasalarının hem de kripto para piyasalarının en temel kuralını hatırlamakta fayda var. Piyasa ne kadar boğa görünümlüyse, zirvelerden zirvelere koşuyorsa çıkış yapmanın tam zamanıdır, ve ne zaman yerlerde sürünüyor ve hiç bir iyimser belirti yoksa işte tam alım yapmanın zamanıdır.

Yatırımcılardaki mevcut psikoloji şu an grafikte dip noktalarda gösterilen umutsuzluk ve depresyondan farksız. Demek ki dip görüldü ve çıkış buradan başlayacak. Böyle anlar aynı zamanda tam alım yapma fırsatlarıdır. Tabiki cesaret edebilene. Şu an birine bitcoin yükselecek deseniz muhtemelen size kızacaktır. Bu konuda Kelly’nin görüşleri şu şekilde:

“Yatırımcılarda gözlemlenen bu yorgunluk ve umutsuzluk belirtilerine baktığımızda görünen o ki piyasada beklenen düzeltme dalgası gelmek üzere. Bu dalga önümüzdeki 2-3 ay içerisinde gelecektir ve yılın son çeyreğindeki boğa koşusunun başlatıcısı olacaktır.”

Bitcoin Yükselecek Çünkü Yapısal Düzenlemeler Yapılıyor

Kelly’ye göre iyimser olmak için ikinci sebep Japonya’nın uygulamış olduğu düzenlemeler. Hükümetlerin kripto para borsalarına uygulamış olduğu yaptırımlar kısa vadede yatrımcıları kaçırıp piyasanın düşmesine debep olurlar. Bu tip haberler ajanslara ilk düştüğünde kızgınlıkla karşılanırlar. Lakin bu düzenlemeler güvenlik seviyelerini artırıp borsaların da kendilerine çeki düzen vermelerine sebebiyet verir. Bu yüzden uzun vadede çok olumlu etkileri olur.

Kelly’nin söylemi şu şekilde:

“Japon kripto para borsaları hükümetlerinden aldıkları emir gereği çalışma düzenlerini geliştirdiler. Bu aslında güzel bir gelişme. Kısa vadede kötü ettileri olacaktır çünkü yeni hesapların açılmasını ve sisteme kaynak aktarımını engeller ama sistemi temizledikleri de bir gerçek. Japon piyasaları daha güvenli ve daha güçlü olacak. Bu hepimiz için en iyisi”

ABD ve Japonya’dan sonra Dünya’daki en büyük üçüncü piyasa olan Güney Kore de piyasalara el atmaya hazırlanıyor. Yeni düzenlemeler aynı bankacılık sektöründe olduğu gibi kripto para alım satımını da kurallara bağlayacak. Bu sayede hackleme ve kara para aklama hadiselerinin önüne geçmeyi planlanıyor. Güney kore bu hamlelerle hem yatırımcıları koruma altına almak hem de diğer ülkelerin örnek alacağı bir düzenleme şablonu oluşturmak istiyor.

 

Bitcoin Yükselecek Çünkü Bu Yıl Mt. Gox Satışı Yok

2018 yılı boyunca BTC’nin tam da momentum kazandığı zamanlarda gelen on binlerce Bitcoinlik satışlar piyasaların çakılmasında çok etkili olmuştu. Kelly’ye göre Mt. Gox’un satışlarını 2019’ların başlarına ertelemiş olması piyasaları baskıdan kurtarıp yükselişlerin önünü açacaktır.

“Mt. Gox bir rehabilitasyon sürecine girdi ve ellerinde 1 milyar dolar değerindeki Bitcoini piyasaya sürecekler.İyi haber ise bunu 2019’un ilk çeyreğine kadar yapmayacak olmaları. Bir önceki sefer kimseye haber vermeden satış emri girdiklerinde piyasa epey çalkalanmıştı. Bu sefer olmayacak”

Saymış olduğumuz gerekçeler Kelly’ye göre orta vadede Bitcoinin yükselmesi için mantıklı 3 sebep. Japonya ve Güney Kore borsalarında yapılan iyileştirmeler yatırımcının güvenini kazanıp piyasaların daha düzgün ve stabil bir şekilde büyümesinin önünü açacak. Yani daha henüz hiçbir şey bitmedi. Denebilir ki herşey daha yeni başlıyor. Ne dersiniz Bitcoin yükselecek mi?

“Ancak herşeyimizi kaybettiğimizde istediğimiz herşeyi yapabilecek kadar özgür olacağız”

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial