Home KRİPTOPARA HABER BTCTurk Litecoin İle İşlemlere Başladı

BTCTurk Litecoin İle İşlemlere Başladı

0
0
Türkiye’nin en büyük kripto para ticaret platformu konumda olan BTCTurk, Litecoin’i listeleyerek üyelerinin kullanımına açtı.

Yaklaşık 6 milyar 900 milyon Dolar piyasa değeri ile dünyanın 6. büyük kripto para birimi olan Litecoin, artık BTCTurk’te… Litecoin, daha hızlı ve daha düşük ücretlerle transfer edilebiliyor. Bitcoin işlemleri yaklaşık 30 dakikada tamamlanırken Litecoin transferi 10 dakikanın altında tamamlanabiliyor. Teknik olarak Bitcoin’e benzer ancak ve olabildiğince basit altyapısı ile Litecoin, Bitcoin’e en yakın altcoin olarak görülüyor.

 Artık BTCTurk üzerinden Litecoin alıp satmak mümkün…

Konuyla ilgili bilgi veren BTCTurk CEO’su Özgür Güneri uzun zamandır Litecoin’i BTCTurk üyelerinin kullanımına açmak istediklerini belirterek şöyle konuştu:

“BTCTurk olarak uluslararası piyasalarda kendini ispat etmiş, güvenilir ve belli bir geçmişi olan para birimlerini platformumuza ekliyoruz. Litecoin de bunlardan biri. 7 milyar Dolar’a yaklaşan piyasa değeri ve hızlı işlem kabiliyeti ile Litecoin hem bizim hem de üyelerimizin uzun süredir platformda görmek istediği bir altcoin’di”.

Litecoin Nedir?

2011 yılında eski bir Google mühendisi olan Charlie Lee tarafından Bitcoin’in teknik altyapısıyla hayata geçirilen Litecoin, toplamda 84 milyon adet üretilecek olup, şu an yaklaşık 56,9 milyon adedi piyasaya sürülmüştür. Sıfıra yakın işlem ücreti ve Bitcoin’e kıyasla çok daha kısa sürelerde transfer edilebilmesi sayesinde kullanıcılar arasında hızlı ve ucuz kripto para transferini mümkün kılmaktadır.

BTCTurk Hakkında

Türkiye’nin en büyük kripto para işlem platformu BTCTurk, Türkiye’de sanal pazar yeri hukuki standartlarına göre çalışmalarını sürdüren ve global ölçekte Blockchain üzerine odaklanmış ve Blockchain ile kripto para bazlı teknolojileri üreten ve kullandıran bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. BTCTurk, hali hazırda 94 bini aktif kullanıcı olmak üzere 510 bin kullanıcıya sahip.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close