Home BİTCOİN HABER Bitcoin Daha Ne kadar Düşebilir?

Bitcoin Daha Ne kadar Düşebilir?

Bitcoin Daha Ne kadar Düşebilir?
0
0
10 Haziran’da Bitcoin beklenmedik bir şekilde 4 saatten daha az bir sürede % 10 düştü. Sektördeki herkes kafasını kaşımaya başladı.. Neler oluyordu?

PİYASAYA BAKIŞ

Türkiyenin gündemi yoğun, ancak bugün tüm siyasi gündemi bir kenara bırakıp işimize odaklanacağız.

Durduk yere canımızı sıkan bu düşüşün ardında ne var?

CFTC’nin kripto para manipülasyonu soruşturmasında ismi geçen borsalar mı?

Tether ve Bitfinex’in yüzlerce milyon dolar değerinde ancak dolarsız destekli Tether söylentisini doğrulayacak geçerli bilgiler mi açığa çıkacak?

Coinrail, manipulasyon yaparak müşterilerinin mütevazi hesaplarına göz dikecek kadar aç gözlü mü?

Ya da, belki de bu deprem, yatay hareketlerin ve zayıf hacmin arasında kalan Bitcoin’de yaşanan bir enerji boşalması mı?

GÜNLÜK GRAFİK

BTC, düşen üçgen formasyonunu tamamladı ve 6,630 $ noktasını test etti ve üçgenin alt kısmının altına dalıp çıktı. Bu, BTC için sağlam son savunma hattı gibi gözüküyor ve çizginin üzerinde kaldığı sürece endişeye mahal yok.

Analizleri yaparken kullanmış olduğumuz indikatör ve teknik araçlar farklı sonuçlar verebiliyor. Sizi korkutmak istemiyorum ama bazı uzmanlar “en iyimser” ayı tahmini 5.000 $’ın biraz altını gösteriyor.

Bitcoin’in 7000 $ ve 6.000 $ ‘ın altındaki destek noktalarından bahsetmek bile insanın canını sıkıyor. Ancak ne olursa olsun BTC’nin tam olarak iyileşip iyileşemeyeceğini görmek için birkaç gün beklememiz gerekiyor.

Günlük grafikte görüldüğü gibi, 100, 200 SMA’nın çok altındadır ve haberin yazıldığı an itibariyle, hareketli ortalama eğiliminin diğer tüm iterasyonları aşağı doğrudur.

Günlük grafik hem RSI hem de Stoch’u aşağı yönlü bir şekilde aşırı satış bölgesinde gösterirken, 4 saatlik grafikte BTC’nin alt üçgen çizgisini 6,750 dolar seviyesinde korurken, zayıf alım hacminin bu çabayı sarsması muhtemel.

Fibonacci geri çekilme aracı tam bir geri çekilme gösteriyor ve BTC, Nisan rallisinden bu yana tüm kazanımlarından vazgeçiyor. BTC fiyatları üçgenin alt çizgisinin (6.766 $) ve 7.000 $’ın altında kaldığı sürece, 6,600 $’ın altına düşme riski vardır.

Kısacası,

BTC , 6,766 $’ın altında işlem yaptığı sürece hepimizin başı belada demektir.

BTC, kafayı kaldırıp 7,000 $ ‘ın üzerine çıkabilir ancak teknik göstergeler güçlü bir düşüş eğilimi gösterdiğinden ve zayıf bir hacmin kısa vadede güçlü bir toparlanmayı desteklemeyeceğinden dolayı buna ihtiyatlı yaklaşmakta yarar var.

Ancak, kripto piyasaları geleneksel piyasalar gibi 9-5 memur usuluyle çalışan bir pazar değildir. 7/24 durmaksızın faliyetin olduğu böyle bir sektörde indikatörlerin dediği değil dinamiklerin dediği olur. Yine de bu, indikatörleri tamamen boşverin demek değildir.

Piyasaların bozuk olduğu ve muhtemelen zararda olduğunuz böyle bir zamanda hiç yoksa şansınızı deneyin! 

https://twitter.com/koinmedya_/status/1006189831150555143

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close