Home ALTCOİN TEKNİK ANALİZ TRON Teknik Analiz – Gidiş Yukarı mı Yoksa Kapana Mı Kısıldı

TRON Teknik Analiz – Gidiş Yukarı mı Yoksa Kapana Mı Kısıldı

0
0
TRON teknik analiz, Justin Sun’ın önderliğindeki Tron, Mainnet protokolü lansmanından sonra baskın Fibonacci seviyesi üzerinde kendine destek buldu.

Burdaki Fibonacci seviyesinden kasıt Nisan’da görülen yükseliş dalgasının 0.618 Fibonacci Düzeltme seviyesi. 0.618 Fibonacci Düzeltme seviyesi teknik analistler tarafından “altın oran” olarak tanımlanır ve düşüş yönlü düzeltmeler için güçlü bir destek sunar.

Bu destek seviyesi, Tron hakkında çıkan bazı haberlerle de takviye edildi. Şöyle ki Mainnet tanıtımından kısa süre sonra Tron ekibi Rupi ile alım satıma izin veren Endonezya kriptopara borsası ‘Indodax’ ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Önümüzdeki haftalarda coinin bağımsızlığını ilan edeceği 25 Haziran’a kadar ki performansını yakından takip ediyor olacağız.

 

Tron  Fiyat Analizi 

Trx/Usd Günlük Grafik

TRON teknik analiz 1

Yukardaki grafiğe göre, Tronix’in geçen hafta boyunca $0.056’la işaretlenen seviye üzerinde kalmayı başardığını görüyoruz. $0.056 değeri şu an 0.618 Fib Düzeltme seviyesi ve $0.064’deki 0.50 Fib Düzeltme seviyesi arasında yaptığı salınımda destek seviyesi olarak görevini yaptığını ispatladı. Tüm TRX ERC-20 tokenlerinin TRX Mainnetine aktarılması sürecinde fiyatın çok büyük bir olasılıkla bu fiyat aralığında hareket etmesini bekliyoruz. Fib 0.618 seviyesi güvenilirliğini ispatladı ve gelecek haftalarda fiyatı bu seviyenin üzerinde tutacağını düşünüyoruz.

Fiyat hareketi momentum kazanıp Fib 0.50 seviyesini yukarı yönlü kırabilir, bu senaryoya göre fiyat -tüm zamanların zirvesini görmeden evvel- bir sonraki önemli dirence doğru ($0.072) yükselecektir.

RSI 50 seviyesinin biraz altında dalgalanıyor, bu da satış yönlü momentumun az da olsa hala baskın olduğunu gösteriyor. Boğalar gerçekten hız kazanabilir mi? Boğa piyasasının başlayabilmesi için ilk kriter RSI’ın 50 değeri üzerine çıkması.

 

Tron 4 Saatlik Grafik

TRON teknik analiz 2

Kısa vadeli bakış açısından, Fib 0.618 seviyesinin fiyat hareketlerinde nasıl bir direnç vazifesi gördüğü açıkça görülüyor.

Fiyat hareketinin son dönemde hala düşüş eğiliminde olduğu aşikar. Teknik göstergelerden RSI’a baktığımızda ise kendini 50 seviyesinin üzerine atmayı başardığını görüyoruz lakin tabi bu elbette yeterli değil, bir süre 50’nin üzerinde kalmayı başarması gerek. Grafikte ince mavi çizgilerle gösterilen 7 ve 21 Günlük Hareketli Ortalama çizgileri mum çubuklarının altına girmesi de fiyatların yükseleceğine dair emarelerden.

Fiyat hareketleri bu idişatla devam ederse Haziran ay içerisinde TRX’in USD karşısında ciddi kazançlar sağlayacağını görebiliriz. Yükselişin onaylanabilmesi için fiyatların önce $0.064’deki dirence tırmanması, kırmayı başarması ardından da o seviyeleri destek haline getirmesi şart.

 

Tron Günlük Grafik

TRON teknik analiz 3

Tron Mayıs’ın ikinci yarısında başlattığı görece küçük yükseliş dalgasında kazandıklarının bir kısmını geri bırakmış gözüküyor. Tron’un mevcut değeri şu aralar 769 Satoshi civarında.

Grafikte 0.50 Fib Düzeltme seviyesi 758 Satoshi değerinde olduğu gözüküyor ki zaten o değerler test edildi. Bu düzeltme seviyesi geçmişte birçok kere güçlü bir direnç olarak vazife yapmış ve grafiği geri döndürmüştür. Bu sefer eğer grafik buradan dönmezse olası bir sonraki durağı Fib 0.618 Düzeltme seviyesi olacaktır ki o epey aşağılarda; 683 Satoshi değerinde duruyor.

Sadece teknik indikatörlere bakarak şunu söyleyebiliriz ki eğer RSI 50 bandının altında seyretmekte israr ederse, 21 Günlük Hareketli Ortalama, 7 Günlük Hareketli Ortalamayı yukarı yönlü keserse (Hareketli ortalamalarda esas mesele büyük günlü hareketli ortalamanın altta olmasıdır, bu durum grafiği yukarı yönlü baskılayacaktır), ayılar hala boğaları baskılıyor demektir. Bu şartlarda nefes almak biraz daha zaman alabilir.

Ay sonuna kadar token taşınmasını gerçekleştirecek olan Tron‘un Btc ve Usd karşısındaki performansını merakla izliyoruz.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close