Home KRİPTOPARA HABER Hindistan Polisinden ‘Yeni Dönem Kripto Para’ Aldatmacası İddiasına Baskın

Hindistan Polisinden ‘Yeni Dönem Kripto Para’ Aldatmacası İddiasına Baskın

Hindistan Polisinden ‘Yeni Dönem Kripto Para’ Aldatmacası İddiasına Baskın
0
0
Hindistan’ın Thane kentinde polis, Pazartesi günü  milyonlarca dolarlık kripto-para dolandırıcılığı yaptığı iddia edilen ofislere baskın düzenledi.

Kurucularına göre, Money Trade Coin (MTC) “ortaklara olduğu kadar yatırımcılara da, sahip oldukları varlıkları dijital para birimi şeklinde saklamanın daha sağlam,daha güvenli ve daha üstün bir alternatifini sunuyor.” Ancak, soruşturmacılar bunu yatırımcıların yüksek getiri, emlak ve yabancı pasaport vaatleri ile kandırılarak uluslararası bir dolandırıcılığın ön adımı olduğunu iddia ediyor.

Yeni Dönemin Kripto Parası

Web sitesinde MTC, Dubai merkezli firma Bitcoin Global FZE, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık’a ait Money Trade Coin Ltd. şirketinin sahip olduğu fikri mülkiyet olarak tanımlanmaktadır. Amit M. Lakhanpal Money Trade Coin şirketinin yöneticisi olduğu söyleniyor (ve Bitcoin Global FZE ve Hintli şirket Flintstone Group, MD’nin kilit üyelerinden biri).

Pazartesi günü iki kişi gözaltına alınırken, Lakhanpal’ın hala kaçak olduğu ve Hindistan’a kaçmış olabileceği bildirildi. Flintsone’un Thane ofisinde yirmi, Bombay’ın Vikhroli banliyösündeki başka bir ofisinde ise elli çalışanı olduğu bildirildi. Soruşturma, yerel bir işadamı ve meslektaşlarının yatırım fonları hakkında şirketten bir cevap alamadıklarına dair şikayeti sonrası başladı.

Polis, Bollywood ve Politikacılar

Polis, Lakhanpal’ın ofisinin,  kurbanlarını etkilemek için kendisinin “önde gelen siyasilerle” fotoğraflarını kullandığını söyledi. Ayrıca, “ünlü bir erkek yıldızın oynadığı Bollywood filmine bile yatırım yapmış olabilir, bunu araştırıyoruz.”

Üst düzey bir yetkili, Hindustan Times’a bazı polislerin de MTC ile ilişkisi olabileceğini ve bu konunun da araştırıldığını söyledi. Yetkili:“Pal ve ortakları yatırımcılara sadece altı ay içinde 20 kat yatırım getirisi sözü verdi. Ancak son teslim tarihi geçmesine rağmen, şirket parayı serbest bırakmamak için bahaneler üretti.”

“Birkaç gün önce, bazı yatırımcılar Lakhanpal ile görüşmek için Dubai’ye bile gitti ama tehdit edildikleri iddia edildi ve paralarının peşini bırakmaları söylendi. Ayrıca Lakhanpal bir gayrimenkul şirketi işlettiğini iddia etmesine rağmen, hiçbir bina inşa etmediğini de tespit ettik. ”

MTC’nin  gerçek hikayesinin ne olduğuna dair görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

AIRDROP ZAMANI

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close