Çin’de bir kişi neredeyse “HODL” kelimesini yeniden anlam kazandırıyor. Mart’ın 25’den bu yana tam olarak 93,947 BTC cüzdanına gönderdi. Cüzdan adresi 1KAt6STtisWMMVo5XGdos9P7DBNNsFfjx7‘dir. Bu yekünün 8,000 adeni satmış durumunda ve güncel olarak toplam BTC adeti 85,947’dir.

Çin Bitcoin Forum’undan bir görevlisi, BABİ Finans adında bir kuruluşun cüzdanın hakeretlerini izlediğini belirtti.

“BABI finansal istatistikleri, hesabın BTC fiyatları düştüğünde Bitcoin satın alma eğiliminde olduğunu gösterdi. Bu hesap artık Bitcoin ağındaki altıncı en büyük cüzdan oldu. İlk beş cüzdanın tümü borsaya aittir, ” diye belirtti.

Elde edilen istatistiklere göre, bu özel cüzdan Bitcoinlerin çoğunu toptan tek hesaptan elde etti. Ve bu hesap bir borsa değildi. İkinci olarak BTC topladığı adres, Çinli kripto para birimi borsası olan Huobi’dir.

Bu miktarın ardından, daha küçük cüzdanlardan 7,800 BTC’ye kadar küçük transferler görüyoruz. Bu cüzdan için en küçük Bitcoin kaynağı, başka bir Çin alışverişi olan HaoBTC.com.

“Henüz bu gizemli hesabın arkasında kim olduğunu bilmiyoruz. Bununla birlikte, geleneksel finans piyasasına referansla, bu hesabın denetleyicisi uzun vadeli bir yatırım kurumu olabilir ”dedi.

Başlarda soğuk bir cüzdan kurması için bir borsa olabileceğine dair spekülasyonlar vardı, fakat BTC’nin iki farklı borsadan geldiğine baktığımızda bu teori pek akla yatkın görülmüyor.

İşin garip tarafı, bu gizemli aktör, Mt. Gox ile aynı zamanda elindeki btcleri çıkarmaya başlamasıdır. Mt. Gox elindeki 16,000 btc çıkardığı aynı saatlerde Çinli oyun kurucu 8,000 adet btc satmıştır.

AIRDROP ZAMANI