1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Kripto para Haber Hukuki Haber SBI Kripto Para Borsası 20.000 Yatırımcı ile Yayında
koinmedya_brave

SBI Kripto Para Borsası 20.000 Yatırımcı ile Yayında

SBI Kripto Para Borsası 20.000 Yatırımcı ile Yayında
0
fairspin_koinmedya

Bugün açılan SBI kripto para borsası şimdilik sınırlı sayıda müşteriye hizmet verecek. Genel yatırımcıları ise gelecek aydan itibaren kabul edecek.


SBI Kripto Borsası XRP / JPY Yeni İle Ticarete Başladı

SBI Holding’in kripto para borsası, sınırlı sayıda müşteriye hizmet vererek bugün ticarete başladı. Dev şirketin, kripto para spot ticaretine yaklaşık olarak, 20 bin kullanıcı ile başlayacağı duyuruldu. Tam olarak diğer kullanıcıların erişimine ise gelecek ay izin verilecek.

SBI Holding yan kuruluşu olan SBI Vctrade, üzerinden operasyonları yöneteceği basına duyuruldu.

Vctrade, geçen yıl Ekim ayında kayıt işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılara hizmet verecek. Temmuz ayında ise genel olarak hesap açılışlarına izin vereceğiz. Kullanıcılar, 18 Temmuzdan sonra kayıtlarını yapıp ticarete başlayabilirler.

SBI;

Kripto para borsasında şimdilik XRP ile başlayacağız. Hemen ardından 18 Temmuz’da Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) listeleyeceğiz.

Borsanın şu anda XRP/JPY çifti ile ticaret yapılıyor. Borsada işlem yapan 20 bin kullanıcıdan işlem ücreti alınmıyor. Yatırımcılar paralarını SBI Holding ve Sumitomo Mitsui Trust Bank’ın ortaklaşa kurduğu, bir internet bankası olan SBI Sumishin Net Bank’tan paralarını çekebilecekler. Para çekme işlemleri için 51 JPY kesinti yapılacak. 300.000 JPY üzerindeki işlemlerde ise 258 JPY’ni (vergi dahil) kesinti uygulanacak. Vergisiz ise bu rakam 165 JPY’ine denk geliyor.

SBI, borsanın siber güvenliği için Secom Trust Systems ile işbirliği yaptığını açıkladı;

Cüzdanların işleyişi konusunda mükemmel bir sistem ile  hizmet sunmaya çalışacağız

SBI Borsası Lisanslı Bir Borsa

SBI borsası geçen yıl Eylül ayında Lisans sürecini tamamladı ve Japonya’da Lisanslı çalışan 16. borsa oldu.

koinmedya_brave
0
0
0
X