Home BİTCOİN HABER Bitcoin Son Trendiyle 11.700 Dolar İçin Erken Sinyal Gönderiyor

Bitcoin Son Trendiyle 11.700 Dolar İçin Erken Sinyal Gönderiyor

0
0
Bitcoin ne zaman çıkış trendine başlasa kripto para tutkunları işte ” Beklediğimiz Çıkış Başladı” diye umut doluyor. Fakat her defasında bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Son düşüş trendine direnen Bitcoin, konuşulan 3-5000 rakamlarına inat 7000’lerin altına inmekte direndi. Ve bu duruşu ile pazarda güven tesis etti.

Uzun Vadeli Destek Çizgisi Test Edildi

Bitcoin, Nisan ayının ortasında başladığı çıkış trendini 10.000 Dolara kadar sürdürdü. Her ne kadar 10.000 direncini kıramasa da yaşadığı düşüşte uzun vadeli destek çizgisini (Grafikte sarı renkli) teyit etti. Bu çizgi daha önce 3 defa test edilmişti ve Bitcoin bu testlerde sağlam bir duruş gösterdi. Bu kez 4. defa test etti ve yine direndi.

Bitcoin Emin Adımlarla İlerliyor

Normalde bu tip grafik formları kuvvetli bir boğa trendini tetikleyen bir sürecin başlangıcı olur. Fakat şu ana kadar Bitcoin’de bu yönde bir hareket gerçekleşmedi. Pazarda ciddi bir korku ve tedirginlik var. Fakat ne gariptir ki ayılar da boğalar da aynı oranda korkuyorlar. Bu nedenle de kararsızlar. Özellikle küçük yatırımcı bu noktalardan işlem yapmaya korkuyor. Bitcoin boğalarının gözü 11.700 Dolar seviyesindeyken ayılar ise bu güçlü trend çizgisi kırılır mı diye gözlüyorlar? Bu tip kararsız anlar Bitcoin HODLerları için fazla bir anlam ifade etmese de bir çıkış trendi öncesi Bitcoin toplama fırsatı olarak görenler de az değil.

Kısa Vadeli Geçiçi Bir Düşüş Bekleniyor

Bitcoin şu anda 4 saatlik grafikte RSI indeksine göre aşırı alım bölgesinde işlem görüyor. Bu, yakın gelecekte fiyatların aşağı yönlü bir kırılma yapacağını gösteriyor. Bu tip durumlar uzun vadeli çıkış öncesi Dolar ortalaması için çalışan yatırımcılar için uygun fiyattan Bitcoin toplama fırsatı olarak görülebilir. Aynı zamanda hafif düzeltmelerle ağır ve emin adımlarla ilerleyen çıkış trendinin teyidi olarak değerlendirilebilir. Günlük ve haftalık grafiğin RSI indeksi aşırı satışta ve bu da Bitcoin boğalarının devreye gireceğine işaret ediyor.

Bu tip durumlar tam da amatör yatırımcı ile profesyonel yatırımcıyı ayıran mantıklı düşünme ve duygusallık arasındaki etkeni ortaya çıkarır. Bir çok amatör yatırımcı kalabalıkları takip eder ve zayıf kararlar verir. Bu yeni bir durum değil. Tarih boyunca bu ve benzeri durumlar defalarca farklı dönemlerde ve pazarlarda yaşandı. Fakat profesyonel yatırımcı her zaman pazar düşükken alır yüksekken satar. Bu da kalabalıkları takip eden amatör yatırımcının tam tersi bir yaklaşımdır.

Bitcoin (BTC) bir süredir yandan yana işlem görüyor ve bu da bazı maceracı ayıları cesaretlendiriyor. Bitcoin kısa pozisyonları son bir kaç gündür Bitfinex’de artış gösterdi. Bu, biraz artan fiyatın da düşeceği anlamına geliyor. Fakat yinede bu durum  orta ve uzun vadeli fiyat artışının da sağlıklı bir trendi olarak kabul edilebilir. Mevcut trend boğalar için umut verici olsa da 11700 Dolar seviyesi kırılmadan sevinmek erken.


500 TRON AIRDROP KAMPANYASI

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close