KoinMedya
Home Kriptopara Haber Hukuki Haber Japonya,Yedi Borsaya Ceza Kesti,İkisinin İşlemlerini Askıya Aldı

Japonya,Yedi Borsaya Ceza Kesti,İkisinin İşlemlerini Askıya Aldı

Japonya,Yedi Borsaya Ceza Kesti,İkisinin İşlemlerini Askıya Aldı
“bayebit”


1

Japon mali düzenleyiciler, ülkedeki yedi kripto para birimi takasını cezalandırdı ve ikisinin işleyişini askıya aldı. Japonya’da yapılan tüm kripto borsaların denetimlerinden sonra müşterinin korunması için
 yetersiz önlemler aldığını belirten ajans, “Başka bir Coincheck tarzı hackten korkuluyor” dedi.

 

FSA’dan Yedi Borsaya Ceza

Reuters’in bildirdiğine göre Japonya yedi kripto borsayı cezalandırdı,Japon Finansal Hizmetler Dairesi (FSA) perşembe günü yaptığı açıklamada, “tüketiciyi korumaya yönelik tedbirlerimiz devam edecektir,7 borsayı cezalandırdık ve onlardan ikisinin, müşterilerin hesaplarıyla işlem yaptıklarını belirledik” dedi

Bit Station ve FSHO, 8 Mart’tan 7 Nisan’a kadar işlemlerini askıya aldı. Bunlardan ikisi de yarı-operatörler, yani kimliksiz kayıtlar ile kripto alışverişine izin veriliyor. Mainichi’nin haberine göre, ajans 22 Mart’a kadar iki borsanın iş geliştirme planlarını sunmasını istedi.

Gözden geçirilen ödeme hizmetleri yasası geçen yılın nisan ayında yürürlüğe girdiğinden, FSA’ye kayıt yaptırmak gerekmektedir. Şimdiye kadar on altı kripto borsası operatörü lisanslandı. Ek olarak, on altı tane kripto borsasına da yarı-operatörler olarak faliyet göstermesine izin verildi. Üstelik, bu alana girmeye ve kendi kripto borsalarını kurmaya çalışan 100’den fazla şirket var.

Reuters,“FSA, Bit Station’daki bir üst düzey çalışanın, kendi amaçları için müşterinin bitcoinini kullandığı tespit edildi” dedi.

Denetimler Sırasında Bulunan Sorunlar
Coincheck,ocak ayında saldırıya uğradıktan sonra, FSA ülkedeki tüm kripto borsalarını incelemeye başladı. Nikkei, “Denetimler, ülkenin resmi olarak kayıtlı olmayan 16 operatörün hepsini hedef alıyor” diye ekledi:

Henüz tamamlanmamış olsa da, FSA denetimleri, ajansın başka bir Coincheck tarzı hackten korktuğu müşteri korumaları ve kara para aklama önleme tedbirleri ile ilgili yeterli sorunları olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

Haber bültenine göre FSA, söz konusu beş kayıtsız kripto borsası operatörünün “özellikle sorunlu” olduğunu belirterek, “ajans ya gerekliliklerini karşılayacak ve tescil işlemlerini tamamlayacak yada başvurularını geri çekmek zorunda kalacaklar” diye ekledi.

Kaynak:news.bitcoin

tags:

Yorum yapın

Coinajans