BTC : 65080 ₺ ETH : 1620 ₺ XRP : 1.429 ₺ LTC : 319.1 ₺ USDT : 6.79 ₺ XLM : 0.5111 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin 20 milyon XRP’lik Ripple balinası Coinbase’e hareket etti

20 milyon XRP’lik Ripple balinası Coinbase’e hareket etti

20 milyon XRP’lik Ripple balinası Coinbase’e hareket etti
0
huobi_koinmedya

Kripto para dünyasında balina hareketleri pek meşhur. Şimdi de bir Ripple balinası hamle yapmış durumda. Şimdi herkes bu gizemli balinayı merak ediyor.


Balina hamleleri her zaman fiyatlar açısından yakından takip edilen bir durum. Böylesi durumlarda kripto para dünyasında olumsuz bir hissiyat oluşabilir. Zira balina hareketlerinin borsalara doğru olması durumunda bu hamlelerin daha çok satış amaçlı yapıldığı ifade ediliyor. Böyle bir durum da ister istemez fiyatların etkilenmesi ve hatta düşmesi anlamına bile gelebilir.

İlgili haber: Ripple balinası olmak için ne kadar XRP gerekir?

Ripple balinası kim?

Balina gözlemcileri, 20 milyondan fazla XRP’yi Coinbase’e transfer eden kripto para yatırımcısının kimliği hakkında spekülasyon yapıyorlar.

koinmedya_brave

Fonlar, XRP kaşifi Bithomp’a göre Ripple kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen tarafından aktive edilen “Funding Wallet 1” adlı XRP cüzdanından geliyor. Bu cüzdan kripto para dünyasıdaki balina hareketlerinde sık karşımıza çıkan bir cüzdan. Bu yüzden cüzdanın adıyla karşılaşıldığında anlık olarak akla gelen isim de aynı isim oluyor.

XRP tabanlı forum olan XRPChat’teki kullanıcılar, geçmişte Larsen’ın cüzdanın tek sahibi olduğunu iddia ediyorlardı.

Twitter’da yer alan bazı kripto para yatırımcıları, yapılan bu hamlenin arkasında, XRP’nin bir kısmını borsaya satan Ripple olabileceğini ifade ediyorlar.

Bununla birlikte, Ripple’ın XRP satışları genellikle bilinen tezgah üstü (OTC) cüzdanlardan yapılmakta.

koinmedya_brave

İlgili haber: Ripple XRP fiyat artışını fırsata çevirdi – Devasa bir XRP gönderimi daha

Hızlı bir girişimci Larsen

Hızlı bir finans teknolojisi girişimcisi olan Larsen, 2012’de kurulduktan sonra, Ocak 2017’de Ripple’in CEO’su olarak yaptığı görevden istifa etti. Halen aktif bir yönetim kurulu üyesi.

Nisan ayında, Larsen, karısı Lyna Lam ve kar amacı gütmeyen vakfı Rippleworks, San Francisco Eyalet Üniversitesi’ne 25 milyon XRP bağışlamıştı.

İlgili haber: Ripple yöneticisinden üniversite fonuna yüklü miktarda bağış.

Üniversite yaptığı açıklamada alınan bağışın tarihteki ilk dijital varlık bağışı olduğunu ve fonların İşletme Bölümünü desteklemek için kullanılacağını ifade etmişti.

Piyasa değeri açasından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP, bir altcoin rallisine liderlik ediyor.

CoinMarketCap’a göre, dijital varlık yazının yazıldığı sırada yüzde 4’ün üzerinde bir artış gerçekleştirerek 0.2782 dolardan işlem görüyor.

Kaynak