BTC : 82946 ₺ ETH : 2812 ₺ XRP : 1.875 ₺ LTC : 358.2 ₺ USDT : 7.648 ₺ XLM : 0.5837 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. 12 günde yüzde 99 değer kaybeden coin: Hex Coin

12 günde yüzde 99 değer kaybeden coin: Hex Coin

12 günde yüzde 99 değer kaybeden coin: Hex Coin
0

Kripto para piyasaları en hızlı çöken dolandırıcı kripto para projesine şahit oldu. Hex Coin 12 gün içerisinde değerini neredeyse sıfırladı. Milyonlar çöpe gitti.


Hex Coin değerini neredeyse tamamen sıfırladı

2 Aralık 2019 tarihide ilk koin arzını gerçekleştiren HEX Coin, 12 gün içerisinde değerini yüzde 99,93 oranında yitirdi. Bu sayede HEX, kripto para piyasalarında en geç hayatına veda eden kripto para oldu.

2 Aralık 2019’da Richard Heart tarafından başlatılan bu proje, kendisini “blockchain’in yatırım belgesi” olarak tanıtıyordu. Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap’te HexCoin ile ilgili herhangi bir veri paylaşılmıyor.

Lütfen Bkz: UnitedData kurucusu Eral Eyal kripto para dolandırıcılığından suçlu bulundu

koinmedya_brave

Hex Coin yatırımcıların milyonlarca dolar parasını çöpe çeviren en güncel dolandırıcı projeler arasına ismini yazdırdı. Ayrıca Hex, en kısa ömürlü dolandırıcı kripto para projesi olma ünvanını da elde etti. Şirket yöneticileri Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların stake edilmesi karşılığında yüksek faiz karşılığında HexCoin öneriyordu.

Hex’in iddiasına göre 21 bin farklı adresten yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin (140 bin adet BTC) sisteme katıldı. Ayrıca 35 binin üzerinde de Ethereum’un stake edildiği iddia edildi. Ancak bu rakamlar şirket tarafından abartılmış olabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin dolandırıcısına 18 ay hapis cezası

HexCoin bir kullanıcının iddiasına göre 2 Aralık’ta 3700 satoshi’den satışa sunuldu ve 12 gün içerisinde 3 satoshi değerine geriledi. Hex fiyatlarının çakılmasında yönetici Richard’ın yeni müşteri kazanmak için yoğun miktarda ücretsiz Hex dağıtmasının etkili olduğu düşünülüyor.

Kaynak

Etiketler: