BTC : 84253 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.912 ₺ LTC : 369 ₺ USDT : 7.619 ₺ XLM : 0.6025 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. 119.999.900 XRP nereye taşındı? Bu neyin habercisi?

119.999.900 XRP nereye taşındı? Bu neyin habercisi?

119.999.900 XRP nereye taşındı? Bu neyin habercisi?
0

Kripto para balinalarına ait büyük işlemleri takip eden Whale Alert, yeni dev bir XRP transferini ortaya çıkardı. 119.999.900 XRP nereye transfer edildi? 


119.999.900 XRP nereye transfer edildi?

Kripto para traderleri, bilinmeyen bir cüzdandan başka bir büyük cüzdana yapılan 119.999.900 XRP’lik transferin kaynağını anlamaya çalışıyor. 

Bu transferi, kripto para balinalarına ait büyük kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert olarak bilinen popüler bir bot hesap ortaya çıkardı.

koinmedya_brave

Blockchain veri izleyicisi Whale Alert tarafından ortaya koyulan bu işlemde kulllanılan cüzdanların sahipleri ve bilinmiyor. Peki 119.99.900 XRP nereye taşınmış olabilir?

Ripple Bitstamp ortaklığı 

XRP takipçisi Bithomp, Lüksemburg merkezli bir kripto borsası olan Bitstamp’ın hem gönderici hem de alıcı hesaplarını etkinleştirdiğini bildirdi.

119.999.900 XRP nereye taşındı? Bu neyin habercisi?

Elbette, cüzdanların Bitstamp tarafından etkinleştirilmesi, XRP’lerin borsaya ait olduğu anlamına gelmez. Şirket, XRP satın alan veya aktaran müşteriler için cüzdanlar oluşturmuş olabilir.

Transferin kaynağı, Bitstamp ve Ripple arasında yakın tarihli bir ortaklık olabilir. Bitsatmp, San Francisco merkezli girişimin XRP tabanlı sınır ötesi ödeme platformu ODL (İsteğe Bağlı Likidite)’yi desteklemek için Ripple ile ortaklık kurmuştu.

Ve son birkaç aydır da çok sayıda büyük XRP işleminde alıcı tarafta yer aldı. Ocak ayında, Bitstamp bilinmeyen bir cüzdandan 24.999.995 XRP aldı. Ve Mart ayında, Whale Alert, şirketin başka bir bilinmeyen cüzdandan aynı miktarda fon aldığını bildirdi.

Ayrıca 2019’un sonlarında, Ripple’a ait bir cüzdan, kripto borsasına 49.28 milyon$ değerinde 220.303.137 XRP gönderdi.

Bu arada, Bitstamp, Ripple ve ODL’nin İngiltere havale koridorlarına ulaşmasına yardımcı olabilecek bir adım attı. Ve geçtiğimiz günlerde, kripto işlem paritelerine sterlini de eklediğini açıkladı.

Dahası borsa, Eylül ayına kadar USD, EUR, BTC, ETH, XRP, LTC ve BCH gibi birçok GBP paritesinde herhangi bir işlem ücreti alınmayacağını açıkladı.

Ripple’nin, her ay piyasaya çok büyük miktarlarda XRP sürdüğü, artık herkes tarafından biliniyor. Bu transfer de Ripple’nin ekibi, şirketi ve ekosistemi büyütmek için her ay dolaşıma dahil ettiği 1 milyar XRP ile ilişkili olabilir. Çünkü Ripple bu işlemi, genellikle her ayın ilk gününde gerçekleştiriyor.

Şöyle ki; şirket, her ayın başında 1 milyar adetlik yeni paket açıklıyor. Bu paketlerin içindeki 1 milyar adetlik XRP’yi, o ay içinde uluslararası finans kuruluşlarına veya bankalara satmaya çalışıyor.

Bir kısmı ise Ripple’nin OTC cüzdanına ve oradan da tezgah üstü piyasalarda (OTC) alıcılarla buluşuyor. Satılamayan kısım ise ay sonunda emanet hesaba tekrar gönderiliyor. Bazen, çıkarılan XRP’lerin büyük bir kısmı, hatta bazen tamamı esrow hesabına geri gönderiliyor.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak