BTC : 82248 ₺ ETH : 2765 ₺ XRP : 1.837 ₺ LTC : 351.6 ₺ USDT : 7.666 ₺ XLM : 0.5653 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. 1 milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi

1 milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi

1 milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi
0

1 milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi dikkatleri üzerine geçti. Whale Alert’e göre iki farklı işlemde toplamda 99,704 BTC hareket ettirildi. Bu işlemle ilgili iddialardan biri bir balinanın bir kripto para borsası üzerinden dump hazırlığında olduğu ile ilgili.


1 milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi

Kripto dünyasındaki büyük hacimli para transferlerini haber veren Twitter hesabı Whale Alert, yüklü miktarda iki Bitcoin işlemini haber verdi. Buna göre sahipleri bilinmeyen iki kripto cüzdan arasında gizemli bir Bitcoin hareketi gerçekleşti. Bu işlemde toplam 1 milyar dolara yakın BTC hareket ettirildi.

Whale Alert, Cumartesi günü kamuoyunun dikkatini iki kripto işleme çekti. Bu işlemlerde toplam 99,704 BTC hareket ettirildi. Toplamda ise 1 milyar dolara yakın ediyor.

1 milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi dikkatleri üzerine geçti. Whale Alert’e göre iki farklı işlemde toplamda 99,704 BTC hareket ettirildi. Bu işlemle ilgili iddialardan biri bir balinanın bir kripto para borsası üzerinden dump hazırlığında olduğu ile ilgili.Whale Alert’in tweeti Kaynak: Twitter

koinmedya_brave

Bu tweetlere göre işlemler iki Bitcoin cüzdanı arasında gerçekleşti ve bunların sahipleri de bilinmiyor. Ancak bu işlemlerin ayrıntılarına baktığımızda, buradaki bilgiler bize dudak uçuklatan miktarın yarısını alan alınıcının kripto para borsası Bittrex olduğunu söylüyor.

İlgili – İşte 1000 dolarlık artışa neden olan Bitcoin balinası

1 milyar dolarlık gizemli Bitcoin hareketi dikkatleri üzerine geçti. Whale Alert’e göre iki farklı işlemde toplamda 99,704 BTC hareket ettirildi. Bu işlemle ilgili iddialardan biri bir balinanın bir kripto para borsası üzerinden dump hazırlığında olduğu ile ilgili.Resim: whale-alert.io

Yorumlarda ise kripto topluluğu bu para transferlerinin kim tarafından yapılmış olabileceğini tartışıyor. İhtimallerden biri de bir kripto balinasının bu işlemleri yapmış olabileceği ile ilgili. Ayrıca bu balinanın elindeki Bitcoin miktarının bir kısmının Bittrex üzerinden piyasaya dump etme hazırlığında olduğu da iddia ediliyor.

Bazı kripto para traderleri yakın zamanda Bitcoin fiyatının 10,000 doları geçmesini bekliyorlar. Ardından ise yoluna devam ederek tüm zamanların en yüksek değeri olan 20,000 dolara ulaşabilir. Bu zirve Aralık 2017 yılında kaydedilmişti.

İlgili – Bitcoin balinaları büyüyor – İyiye mi işaret kötüye mi?

Yüklü miktarda Bitcoin hareketi her zaman dikkat çekiyor. Bazen büyük para transferleri piyasa için bir olumsuzluk ifade edebiliyor. Hatta çoğu zaman BTC balinalarının piyasayı manipüle ettiği de savunuluyor.

Kaynak

Etiketler: